You are currently viewing Misja Centrum Terapii i Rozwoju Co Dobrego

Misja Centrum Terapii i Rozwoju Co Dobrego

Witamy Was w przestrzeni: CO DOBREGO? Centrum Terapii i Rozwoju.

Stworzyliśmy ją dla osób które: doświadczają psychicznego cierpienia (kryzysów, obniżenia nastroju, zaburzeń lękowych, depresji, trudności w komunikowaniu się z innymi, itp.); potrzebują wsparcia w wypełnianiu roli rodzica oraz dla wszystkich, dla których osobisty rozwój jest wartością.

Skąd się wywodzimy

Zajmujemy się pomaganiem już prawie 25 lat – wywodzimy się z organizacji Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza.
Doświadczyliśmy wielokrotnie, że w sytuacji cierpienia czy niepewności, życzliwa obecność drugiej osoby i możliwość poszerzenia swojej świadomości, umożliwia rozpoczęcie zmiany ku bardziej satysfakcjonującemu życiu.

Pomaganie nauczyło nas również tego, że niezależnie od ogromu doświadczanego cierpienia, obiektywnie, wydarza się również COŚ DOBREGO! Tym „czymś” może być instynkt życia, który jest w każdym z nas, choć może czasem tli się bardzo delikatnym płomieniem. Troska innych. Decyzja o szukaniu dla siebie pomocy. Dobre wspomnienie. Doświadczenie poradzenia sobie już z niejednym kłopotem w życiu. Konkretna umiejętność, czy cecha charakteru. Wartości. Ważne jest, by dostrzegać je szczególnie w trudnych momentach i wykorzystywać do zmiany.

Jak pomagamy

Pracujemy w nurtach: Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Psychoterapii Systemowej, Psychoterapii Gestalt. Bardzo użyteczna jest dla nas w życiu i w pracy Komunikacja bez przemocy (NVC) i metoda: Kids Skills, Dam Radę! Jestem z Ciebie dumny!. Tę ostatnią wykorzystujemy zwłaszcza w kontakcie z dziećmi. Aby dowiedzieć się więcej o tym jak pracujemy, sprawdź obszary naszych działań.

W naszym Centrum można skorzystać z: terapii indywidualnej dla osób dorosłych, terapii indywidualnej dla młodzieży, terapii małżeństw i par, terapii rodzin, konsultacji dla rodziców, coachingu dla osób dorosłych i młodzieży oraz zajęć rozwijających dla dzieci. Już niedługo uruchomimy zapisy do grup wsparcia: dla nastolatek i dla rodziców dzieci z diagnozą ze spektrum autyzmu oraz grupy rozwojowej dla rodziców.

Dlaczego my

Nasze atuty to: doświadczony w pomaganiu oraz nieustannie szkolący się zespół, gabinety w dwóch lokalizacjach Rudy Śląskiej (Halemba i Ruda 1), dostępność terminów (związana z początkiem działalności Centrum) oraz przekonanie, że każdy ma w sobie zasoby, by budować satysfakcjonujące go życie.

Marzymy o budowaniu społeczności CO DOBREGO?, organizowaniu rodzinnych obozów i weekendów, warsztatów, szkoleń, grup wsparcia. O zasiewaniu ziarenek DOBREGO na szeroką skalę.

Już dziś zapraszamy do zapisów poprzez system rezerwacji.
W przypadku kłopotów z umówieniem wizyty, zachęcamy do kontaktu mailowego: kontakt@co-dobrego.pl