WSPARCIE GRUPOWE

"WDECH - WYDECH". GRUPA ROZWOJOWA DLA RODZICÓW.

"WDECH - WYDECH". GRUPA ROZWOJOWA DLA RODZICÓW

Bycie rodzicem w obecnym, pędzącym w zawrotnym tempie świecie, to wyzwanie!

Ciągle w pośpiechu i multitaskingu. Z głową pełną myśli o tym co jeszcze nie załatwione, o czym nie mogę zapomnieć, o co jeszcze powinnam/powinienem zadbać, żeby mieć poczucie, że jestem dobrym rodzicem. W presji, napięciu i frustracji, bo czasu jakby ciągle za mało, a potrzeb i oczekiwań, zarówno tych własnych, jak i z zewnątrz – coraz więcej.

Czytasz o tym czego potrzebują Twoje dzieci / rodzina, aby funkcjonować „prawidłowo”, starasz się wprowadzać tę wiedzę w życie, a w rzeczywistości nie wygląda to tak, jak sobie wyobrażałaś/-łeś?

Starasz się jeszcze bardziej, próbujesz coraz to nowych metod, dajesz z siebie jeszcze więcej, a komunikacja i atmosfera w domu nadal pozostawia wiele do życzenia?

Wyobrażasz sobie, że pewnie w innych domach wygląda to inaczej, panuje w nich spokój, ład i porządek, a tylko u mnie ciągle coś się sypie, coś nie wychodzi?

Aż w końcu zaczynasz myśleć, że chyba „coś ze mną jest nie tak”, „jestem niewystarczająco dobra/dobry w tym co robię”, „nie daję sobie rady”?

Wdech-wydech…

To nie musi tak wyglądać.

Zapraszam Cię do grupy wsparciowo-rozwojowej dla rodziców, w której wspólnie przejdziemy przez proces, którego celem będzie zmiana – Twojego myślenia, nastawienia i samopoczucia.

Program:

  1. Integracja. Poznamy się, porozmawiamy o sobie, naszych potrzebach, radościach i brakach. Zastanowimy się wspólnie nad tym, na czym najbardziej zależy nam podczas spotkań. Jakie są moje cele i oczekiwania związane z uczestnictwem w grupie?
  2. Jak jest? Zajmiemy się tym w jakiej sytuacji każdy z nas jest w chwili obecnej, jak się czuje, jakie myśli i towarzyszące im emocje pojawiają się najczęściej, jak wpływają na nasze zachowania i sposób funkcjonowania w rodzinie. Co doceniam, z czym chciałabym/chciałbym się pożegnać?
  3. Jak chcę żeby było? Zastanowimy się, pofantazjujemy trochę o tym jak chciałabym/chciałbym żeby było w moim domu/rodzinie, w moim życiu. Co jest dla mnie ważne, czego potrzebuję?
  4. Jak to zrobić? Porozmawiamy o tym czego potrzebujemy, aby wprowadzić zmiany. Jak powinno się to wydarzyć, co konkretnie możemy zrobić? Jak się w tym wspierać i doceniać?
  5. Rodzicielskie self-care. Będziemy rozmawiać o autoempatii, samoregulacji, akceptacji. O tym co może nas wspierać w dbaniu o siebie.
  6. Komunikacja bez przemocy. O czym warto pamiętać tworząc relacje z najbliższymi, o naszych potrzebach, sposobach ich wyrażania i przyjmowania.

Podczas każdego spotkania będzie przestrzeń na podzielenie się tym, co dla każdego z nas ważne, wymianę doświadczeń, a także chwilę relaksu i wyciszenia.  

Program będzie na bieżąco dostosowywany do potrzeb grupy i jej uczestników, może więc ulec zmianom.

Grupa przeznaczona jest dla rodziców, którzy:

– mają potrzebę nawiązania nowych znajomości, poznania ludzi na podobnym etapie życiowym, zasilenia się energią grupy,

– potrzebują czasu dla siebie, odskoczni od codzienności, doświadczenia czegoś nowego,

– poszukują wiedzy i inspiracji dotyczących rodzicielstwa, dbania o sobie, radzenia sobie z emocjami,

– czują się przytłoczeni i przeciążeni tym jak obecnie wygląda ich życie,

– odczuwają potrzebę zmiany i mają poczucie, że łatwiej będzie się tym zająć w towarzystwie innych osób.

Prowadząca:

Katarzyna Westerowska – coach, terapeuta TSR w drodze certyfikacji. Poza zaawansowanym szkoleniem z TSR ukończyła studia podyplomowe Coaching for Life and Business oraz szkolenia z zakresu: Racjonalnej Terapii Zachowania, Team Coachingu, Action Learning, metody ,,Kids’ Skills Dam radę!”, porozumienia bez przemocy – NVC. Posiada doświadczenie w indywidualnej i grupowej pracy z kobietami, osobami poszukującymi swojej drogi życiowej i rodzicami. Prowadzi i prowadziła warsztaty rozwojowe, kręgi kobiet, szkolenia z kompetencji miękkich. Prywatnie – mama dwóch córek w wieku szkolno-przedszkolnym.

GRUPA:

GRUPA:
Pracować będziemy w niewielkich, max. 14-osobowych grupach.
Grupa zostanie uruchomiona, kiedy liczyć będzie min. 8 osób.

TERMINY:
Spotkania będą się odbywać co 3-4 tygodnie, w
piątki po południu lub soboty około południa. 

ZAPISY:
Aktualne zapisy dotyczą grupy, której rozpoczęcie planowane jest na październik 2024 roku.
Dokonanie zapisu oznacza wyrażenie chęci udziału we wszystkich 6 spotkaniach w ramach cyklu.

Przed rozpoczęciem spotkań grupowych odbędą się spotkania indywidualne zgłoszonych osób. Zależy nam na tym, aby poznać Wasze potrzeby, dowiedzieć się czego oczekujecie, aby na te potrzeby i oczekiwania odpowiedzieć podczas procesu grupowego. Dziękujemy za zaufanie i Wasze zgłoszenia!
 

KOSZT:
Cena udziału w I edycji 2024: 100 zł / 1 osoba  lub 160 zł / 2 osoby za 1 spotkanie (2,5h)

Rezerwacja miejsca w grupie dokonywana jest po dokonaniu wpłaty zaliczki w wysokości 100 zł (na poczet pierwszego spotkania).

Płatności można dokonywać ratalnie, na min. tydzień przed każdym spotkaniem.

Cena za kolejną edycję grupy wzrośnie (120 zł/1 osoba oraz 200 zł/2 osoby za 1 spotkanie).

KONTAKT:

W przypadku chęci umówienia spotkania, wyjaśnienia wątpliwości i zadania pojawiających się pytań zachęcamy do kontaktu mailowego: kontakt@co-dobrego.pl lub telefonicznego: 513 969 884.